CNNTURK'ÜN EVRİM YANILGILARI

 

BİRİNCİ BÖLÜM: İNSANLAŞTIRILMAK İSTENEN MAYMUNLAR

Paranthropus boisei ve Homo rudolfensis

Gerçekte soyu tükenmiş bir maymun türünden başka bir şey olmayan Australopithecus hakkındaki tüm hayal ürünü hikayelerden ve dramatizasyonlardan sonra, Walking With Cavemen belgeseli zamanda yolculuk yaparak günümüzden 2 milyon yıl öncesine gitmektedir. Bu zaman diliminde "hominid" (insanımsı) olarak sunulan üç tür vardır:


Paranthropus boisei
Homo rudolfensis
Homo habilis

Paranthropus boisei gerçekte bir Ausralopithecus türüdür. Yani kalın ve güçlü iskelet yapısıyla, küçük beyin hacmiyle, kafatasının tepesindeki kas tutunma çıkıntısıyla, günümüz gorillerine çok benzeyen soyu tükenmiş bir maymundur. İnsanla hiçbir ilgisi yoktur. Nitekim bu gerçek, belgeselde de kabul edilmektedir. Canlının "hominid" (insanımsı) olarak tanımlanması, Darwinist bir önyargıdan başka bir şey değildir.

Homo rudolfensis ise tartışmalı bir türdür. Bazı araştırmacılar bunu Homo habilis sınıflamasına dahil etmeyi tercih ederler. Elimizde bu sınıflamaya ait sadece kafatası vardır, ama hiç beden iskeleti yoktur. Bu belirsizlik nedeniyle olacak, Walking With Cavemen belgeseli de bu canlılar üzerinde fazla durmamakta ve asıl olarak Homo habilis'te yoğunlaşmaktadır. Belgeseldeki hayal ürünü iddialara göre, insanın Australopithecus'tan sonraki atası, Homo habilis adı verilen bu soyu tükenmiş türdür.

Gerçekler ise elbette ki çok farklıdır.

     

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu site Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanmıştır.