CNNTURK'ÜN EVRİM YANILGILARI

 

BİRİNCİ BÖLÜM: İNSANLAŞTIRILMAK İSTENEN MAYMUNLAR

"Fosil Yok, Ama Yaşadığını Biliyoruz!"

Nitekim Walking With Cavemen belgeseli de doğaya bilimsel değil ideolojik gözle bakmaktadır. Belgesel, bilimsel kanıtları analiz etmek yerine, bunları Darwinizm'e uydurmaya çalışmakta, bazı noktalarda ise tamamen hayali canlıları varsayarak teorinin açıklarını gizlemek için çabalamaktadır.

Bunun açık bir itirafını programda da duymak mümkündür. Programın ilk bölümünde, Australopithecus'tan söz edildikten sonra, bu canlıların atası olduğu varsayılan bir başka türden söz edilmekte ve şu ilginç yorum yapılmaktadır:

"Bu gizemli maymunlara ait bir fosil hiçbir zaman bulamadık. Ama yine de onlar hakkında birkaç kritik şey biliyoruz. Modern maymunlar gibi etrafta dolaşmak için ellerini ve ayaklarını kullandıklarını biliyoruz."8

Eğer hiçbir fosil yoksa, bu sözde "atasal maymunların" yaşadığı nereden bilinmektedir?… Çok açıktır ki bu "bilme"nin kaynağı, herhangi bir bilimsel bilgi değil, Darwinizm'e olan körü körüne inançtır. Belgesel yapımcıları, insanın maymunsal atalardan evrildiğine dogmatik bir biçimde inanmakta, delilleri buna göre yorumlamakta, delil olmadığında ise onu varsaymakta sakınca görmemektedirler.

En büyük sorun ise, bu varsayımı izleyicilere "bilgi" olarak sunmalarıdır. Bunun adı propagandadır.

     

 


Notlar :
8-Yorum, Walking With Cavemen Belgeseli 1. bölümde 11. dakikada geçmektedir. Alıntının İngilizce orjinali: "We have never found any fossil evidence of these mysterious apes. Yet we know a few vital things about them. We know that like modern apes, they use their hands as well as their feet to move around."


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu site Harun Yahya'nın eserlerinden faydalanılarak hazırlanmıştır.